Heart of the Sun

Pantaleimon

Heart of the Sun

tekst Florian Weigl

terug

Pantaleimon

Heart of the Sun

Slechts een aantal maanden geleden stapte Andria Degens uit de schaduw en presenteerde ze zich aan het grote publiek. Onder de naam Pantaleimon, wat ‘all is merciful’ betekend. Een minimalistisch soloproject waarmee ze al sinds 2001 actief muziek maak en voorprogramma's van artiesten als Current 93 en Anthony and the Johnsons verzorgd.

Na gelimiteerde cd-r uitgaven die alleen tijdens haar tour verkrijgbaar waren was het toen verschenen album Mercy Oceans het eerste wat voor vele toegankelijk was. Meteen ook een album waarmee ze niet alleen uit de shaduw en vanachter haar man David Tibet kon stappen maar ook vele liefhebbers stil kreeg. Mercy Oceans bleek een album vol prachtige, dromerige folk die door haar minimalisme flirte met sprookjesachtige ambient. Heel erg mooi.

Maar nu, niet veel later verschijnt Heart of the Sun. Een album met tien herbewerkingen en remixes van het bovengenoemde album. Normaliter verliezen remixen het vrijwel altijd van het origineel. Door simpelweg een artiest een vertaling te laten maken van het origineel verliest het voor mij teveel van de ziel, de essentie, van het nummer. Met dat in mijn achterhoofd las ik de lijst met ariesten die meewerkte. Andrew W.K., Colin Potter, Fovea Hex, Anderew Liles, wat een namen, The Bricoleur, Stephen O'Malley, Plinth, Fabrizio Modonese Palumbo, CarterTutti en Lilium. En wat houden ze prachtig rekening met het geluid van het origineel.

Alle eerdergenoemde artiesten lijken zonder problemen de essentie vast te kunnen blijven houden. En weten uiterst subtiel maar zeker doeltreffend hun stempel op de nummers te plaatsen. Vertalingen waar je stil van word. Naast deze nummers staan er op het album vier nieuwe nummers, vier prachtige toevoegingen die het album nog even meer de moeite waard maken. Een prachtig album. Breekbaar en zo meeslepend mooi.




REAGEREN

naam *
email

reactie *